1-19 Ağustos 2016, Ayla Şen ile Montessori Eğitmen Eğitimi

 

Sevgili Eğitim Gönüllüleri,
Türkiye’nin ilk Montessori okullarından Küçük Kara Balık Çocuk Evi, 1-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında eğitmen eğitimi düzenliyor. Princeton Öğretmen Eğitim Merkezi (Princeton Center Teacher Education – PCTE ) eğitmenlerinden Ayla Şen (*), 30 yıla yakın deneyimiyle Türkiye’de Montessori eğitmenleri yetiştirmek için bu yaz okulumuza geliyor.Bu yıl üçüncüsü düzenlenen eğitimimizin içerik planı:
1. bölüm: Montessori Felsefesi ve uygulamaları
2. bölüm: Montessori’de Günlük Yaşam Çalışmaları
3. bölüm: Montessori’de Matematik / Dil / Fen / Coğrafya Çalışmaları
4. bölüm: Montessori Eğitimi’nde sınıf yönetimi /Lider / Yardımcı Eğitmen sorumlulukları / Veli-Öğretmen ilişkisi

1-19 Ağustos 2016 tarihlerinde hafta içi her gün 8:30-17:30 saatleri arasında gerçekleşecek olan toplam 120 saatlik eğitim, Montessori Eğitimi alanında uzmanlaşmak, okul öncesi eğitimde Montessori Metodu’nu öğrenmek isteyen herkese açık olup, eğitim sonrasında Küçük Kara Balık Çocuk Evi’nde 1 aylık gözlem imkanı vermektedir.

Katılım koşulları:
Eğitimimiz, Montessori Eğitimi alanında uzmanlaşmak ve okul öncesi eğitimde Montessori Metodu’nu uygulamak isteyen herkese açıktır.
Katılmak isteyenlerin, katılma amaçlarını anlatan ve kısa özgeçmişlerini içeren bir yazıyı 17 Haziran 2016 tarihine kadar, egitim@montessori.org.tr adresine e-posta atmaları gerekmektedir.
Ön değerlendirme sonunda katılımcı adaylarının katılımlarını kesinleştirmeleri için 25 Haziran 2016 tarihine kadar kurs ücretinin %40’ını peşinat olarak banka hesabına göndermeleri gerekmektedir. Yatırılan peşinat hiçbir koşulda iade edilemez. Kalan bakiye iki eşit taksitte 15 Temmuz ve 15 Ağustos’ta ödenebilir.
Katılım kontenjan ile sınırlıdır.
Seminer ücreti 4.000 TL + KDV’dir. Öğrencilere %20, Montessori ve Kaynaştırma Eğitimini Geliştirme Derneği üyelerine veya okul öncesi öğretmenliği bölümlerinden mezunlara %10 indirim yapılmaktadır.

Not: Gözlem imkanı her katılımcı için maksimum birer ay olarak planlanmıştır. Aynı tarihler için en fazla 2 stajyer okulda gözlem yapabilir. Staj organizasyonu yetkisi okul yönetimi ve seminer koordinatöründedir.

* Ayla Şen; Ankara Üniversitesi Felsefe Bölümü Pedagoji Kursundan mezun olduktan sonra Amerika’da Princeton Center Teacher Education’dan (PCTE) America Montessori Society Full Credential Sertifikası aldı.
30 yıla yakın bir süredir, Princeton Montessori Okulu’nda 3-6 yaş arası çocuklarla çalışmanın yanında Amerika’da Montessori öğretmeni yetiştiren merkezler içinde en saygınlarından biri olan PCTE’nin (Princeton Öğretmen Eğitim Merkezi) tanıtımında yer alıyor.
Aynı merkezde Montessori öğretmen adaylarına çeşitli kurslar ve seminerler vermekle birlikte bu merkez için danışmanlık yapıyor.
Şu anda Amerika’nın ve dünyanın çeşitli bölgelerindeki Montessori okullarında çalışan yüzlerce öğretmenin eğitiminde katkıları oldu ve bu rolü halen devam ediyor.

Be Sociable, Share!

Related posts:

  1. Küçük Kara Balık’da Princeton Montessori Öğretmen Eğitim Merkezi eğitimcilerinden Ayla Şen ile Montessori eğitim semineri başlıyor!
This entry was posted in Haberler. Bookmark the permalink.

Comments are closed.